کد رهگیری ملک چیست؟

با توجه به کلاهبرداری های متعددی که در حوزه ی خرید و فروش ملک وجود داشت و عده ای همزمان یک ملک را به افراد متعددی می فروختند، قانون گذاران برای حل این مشکل به فکر چاره افتادند. استفاده از کد رهگیری برای حل این مشکل راه حل این مسئله بود.کد رهگیری شماره ای 13 رقمی است که شامل اطلاعاتی از قبیل آدرس ملک، نام و آدرس خریدار و فروشنده یا مستاجر است و در مبایعه نامه به صورت هولوگرام درج می شود. قبل از کد رهگیری، معاملات خرید و فروش قابل پیگیری نبود و خریداران از معامله های پیشین اطلاعی نداشتند. با استفاده از کد رهگیری می توان آمار دقیقی از قیمت ملک، تعداد دفعات خرید و فروش ملک و میزان معاملات بازار اطلاع دقیقی به دست آورد. در ثبت کد رهگیری اطلاعات و مشخصات ملک به صورت آنلاین و اینترنتی وارد و ثبت می شود. خریدار یا مستاجر می تواند با داشتن کد رهگیری مشکلات خود را از طریق این سامانه یا مراجع قانونی به سهولت پیگیری نماید.

 

 

برای ثبت معامله در این سامانه باید درصدی از مبلغ قرارداد را پرداخت نمایید که این هزینه در برابر امنیتی که از معامله حاصل می شود قابل توجه نیست.

بعد از آنکه کد رهگیری ثبت شد می توانید در سامانه ی کد رهگیری نسخه ی خود را بررسی کنید و از درست بودن اطلاعات آن اطمینان حاصل نمایید.

 

برای اینکه بتوانید معامله ای قابل اطمینان انجام دهید حتما هنگام عقد قرارداد از بنگاه املاکی که در آن قرارداد بسته اید کد رهگیری معامله را دریافت و آن را در سامانه ی کد رهگیری چک کنید تا از بروز مشکلات ثانویه در رابطه با خرید یا اجاره ی ملک پیشگیری شود. برای خرید ویلا در شمال انتخاب مشاور املاک مناسب که شناخت کافی از منطقه داشته باشد و بتواند به شما در خرید موفق یاری رساند ضروری است. گروه تخصصی املاک ویلالوکس شمال با تجربه و تخصص چند ساله در خرید و فروش ویلا در نور ، خرید ویلا در نوشهر ، نمک آبرود، رویان، چمستان و محمودآباد می تواند شما را در این امر یاری رساند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه