چه پنجره ای برای ویلای شما مناسب است؟

پنجره یکی از اجزای اصلی خانه به شمار می رود که علاوه بر تامین نور مورد نیاز خانه، تاثیر زیادی در زیبایی نمای خانه دارد. امروزه پنجره ها در شکل و اندازه های گوناگون طراحی و ساخته می شوند. تعیین شکل پنجره تا حد زیادی به سبک خانه بستگی دارد. پنجره ها در شکل های مختلف بلند و قدی، پنجره با شیشه های رنگی، پنجره با اشکال هندسی مختلف، پنجره های کشویی یا ریلی و در جنس های متنوع چوبی، فلزی و کامپوزیت ساخته می شوند.

 

پنجره های بلند و قدی نور مناسبی برای محیط ایجاد می کنند و باعث دلباز شدن محیط و تهویه ی مناسب هوای خانه می شوند. پنجره های قدی به خاطر اینکه دید مناسبی از فضای بیرون در اختیار قرار می دهند بسیار مناسب استفاده در مکان هایی هستند که نمای بیرون خانه مناظر طبیعی باشد. استفاده از این پنجره ها در ویلاهای شمال بسیار رایج است. پنجره های قدی زیبایی یک ویلا را دو چندان می کند و بعلاوه دید مناسبی از طبیعت شمال در اختیار شما قرار می دهد. ویلاهایی که پنجره هایی بلند رو به دریا یا جنگل دارند منظره ای زیبا درون ویلا به وجود می آورند، اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید این ویلاها گزینه ی مناسبی برای لذت بردن از زیبایی های شمال می باشند. پنجره ی بلند مناسب استفاده در مکان هایی کوچک یا آفتابگیر نیست زیرا در طول روز آفتاب به داخل خانه می تابد و در فصول گرم با مشکل مواجه خواهید شد.

 

پنجره های رنگی بسیار در معماری ایرانی مشاهده می شود و در عمارت های قدیمی می توانید بسیار این مسئله را مشاهده کنید. شیشه های رنگی علاوه بر ایجاد فضایی زیبا در خانه، به عنوان یک پوشش در برابر آفتاب در نظر گرفته می شود. زیبایی شیشه های رنگی در چهارچوب چوبی دو چندان می شود.

پنجره ها در گذشته به شکل مربع و مستطیل ساخته می شدند اما امروزه در شکل های مختلف هندسی مربع، مستطیل، چند ضلعی، دایره و … ساخته می شود.

پنجره های کشویی یا ریلی موجب استفاده ی بهینه ی فضا در داخل خانه می شوند. این مسئله بسیار برای خانه های کوچک حائز اهمیت است زیرا باز شدن پنجره روی یک لنگه موجب اشغال فضا در داخل خانه می شود.

 

پنجره ها در جنس های مختلف چوب، فلز و کامپوزیت ساخته می شوند. پنجره های چوبی در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. پنجره های چوبی بسیار مناسب استفاده در مناطق شمالی است زیرا باعث ایجاد سنتی شدن ویلا می شود و ویلا با طبیعت سازگارتر خواهد شد. ویلاهای چوبی و جنگلی در شهرهایی مانند نور و چمستان ساخته می شوند و اگر شما از علاقه مندان به این ویلاها هستید می توانید اقدام به خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان نمایید.

در مناطق خشک که مشکل خوردگی فلز وجود ندارد از پنجره های فلزی استفاده می شود. پنجره های کامپوزیت که شامل پنجره های pvc و upvc هستند آخرین نسل پنجره به شمار می روند که عایق مناسبی در برابر حرارت و صوت هستند و امروزه در ساخت ساختمان ها از پنجره های pvc و upvc استفاده می شود.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه