چطور ارزش یک ویلا را محاسبه کنیم؟

یکی از مسائلی که هنگام خرید ویلا ذهن ما را به خود مشغول می کند این است که آیا ویلا به قیمتی که گفته شده می ارزد یا خیر. ویلاها با هم تفاوت قیمت زیادی دارند و آبشن های زیادی در تعیین ارزش یک ویلا موثرند. در ادامه می خواهیم روش تعیین ارزش تقریبی یک ویلا را بیان کنیم.

 

 

ارزش یک ویلا با سه مولفه ی ارزش زمین، ارزش بنا و سود سازنده یا مالک محاسبه می شود.

ارزش زمین: شهرهای مختلف شمالی به تناسب امکانات و زیر ساخت های شهری دارای ارزش های مختلفی هستند. زمین های مسکونی و تجاری به نسبت سایر کاربری ها ارزششان بیشتر است و بازار خرید و فروش پر رونق تری دارند. قیمت زمین در برخی از شهرها مانند متل قو ،کلارآباد و نمک آبرود به نسبت سایر شهرها بیشتر است و برای خرید ویلا در متل قو به خاطر ارزش منطقه ای آن باید متحمل هزینه ی بیشتری شوید. همچنین مناطقی که در مرکز شهر واقع شده اند نیز ارزش بیشتری به نسبت زمین های اطراف شهر دارند. برای تعیین ارزش زمین در یک منطقه می توانید با اندکی تحقیق و جستجو قیمت آن را به دست آورید.

 

هزینه ی ساخت بنا: با توجه به مصالحی که در ساخت یک بنا به کار گرفته می شود قیمت ویلا می تواند متفاوت باشد. ویلایی که در طراحی آن از سنگ های گران قیمت استفاده شده باشد با ویلایی که نمای آن ساده باشد دارای تفاوت قیمت هستند. هزینه ی ساخت هر متر بنا به صورت سالانه اعلام می شود و این قیمت برای سال 98، متری 3.5-4 میلیون تومان برآورد شده است. این قیمت برای ساختمان های معمولی اعلام شده است و برای ویلاهای شمال که دارای امکانات ویژه و بنای خاص هستند متفاوت است.

 

امکانات ویلا: امکانات ویلا که شامل مواردی همچون استخر، سونا، جکوزی، اتاق خواب مستر و … است در قیمت یک ویلا تاثیر گذارند. اگر قصد خرید ویلا در کلارآباد را دارید باید بدانید که ویلاهایی که دارای امکانات بیشتری هستند قیمت بیشتری در مقایسه با ویلاهای معمولی دارند.

 

سود سازنده یا مالک: سود سازنده ی یک ملک چیزی معادل 20-30 درصد ارزش ملک ساخته شده است.

 

متراژ زمین را در قیمت هر متر زمین ضرب کرده و از این طریق قیمت زمین محاسبه می شود. برای تعیین ارزش بنا، متراژ بنا را در قیمت ساخت هر متر بنا ضرب می کنیم و ارزش بنا به دست خواهد آمد. 30 درصد ارزش ملک هم به عنوان سود سازنده در نظر گرفته می شود. حال برای تعیین قیمت یک ویلا باید ارزش زمین و ارزش ویلا و سود سازنده را با هم جمع کنیم. عدد به دست آمده ارزش ویلا خواهد بود.

حال که به فرمول محاسبه ی قیمت ویلا آشنا شدید می توانید ارزش تقریبی یک ملک را به دست آورید و هنگام خرید ویلا در شمال آن را به کار بندید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه