پروانه و جواز ساخت

برای احداث یک بنا ابتدا باید اقدام به دریافت پروانه یا جواز ساخت از شهرداری نمایید. در پروانه ی ساخت مشخصات ساختمان، نوع کاربری ، مدت زمان اعتبار پروانه و … مشخص شده است. هر گونه اقدام ساخت و ساز بدون صدور پروانه ی ساخت غیر قانونی است. پروانه ی ساخت با هدف نظارت نهاد قانونی بر فرآیند ساخت و ساز صادر می شود و در کنار آن می توان از مزایایی همچون تسهیلات بانکی، بیمه شدن ساختمان و … بهره مند شد.

چه زمانی باید مجوز ساخت دریافت نمایید؟

  • برای ساخت بنای جدید باید اقدام به دریافت جواز ساخت از شهرداری نمایید.
  • اگر قصد داشته باشید تغییراتی در ویلای خود بدهید که نیاز به اضافه یا حذف یک بخش باشد باید از شهرداری برای این کار مجوز ساخت دریافت نمایید. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید و می خواهید بخش هایی به ویلا اضافه کنید باید مجوز ساخت از شهرداری دریافت نمایید.
  • اگر برای انجام تغییراتی نیاز باشد که نظر یک متخصص ساخت و ساز را جویا شوید باید تاییدیه از متخصص ساخت و ساز دریافت کنید مانند تغییرات مربوط به لوله کشی گاز که باید زیر نظر اداره ی گاز صورت پذیرد.

 

اگر نیاز به تعمیرات جزئی در خانه باشد که یک پیمانکار یا صاحب خانه بتواند آن را انجام بدهد نیازی به دریافت مجوز ساخت نیست. اگر اقدام به خرید ویلا در چالوس یا خرید ویلا در متل قو نموده اید و ویلای شما نیاز به تغییرات جزئی دارد می توانید بدون دریافت مجوز و با مشورت یک متخصص یا پیمانکار این کار را انجام دهید.

مدت زمان اعتبار جواز ساخت بر اساس مدت زمانی که ساخت آن واحد مسکونی نیاز دارد در جواز آن مشخص می شود و سازنده باید در این مدت زمان، ساخت ساختمان را به پایان برساند. بعد از سپری شدن مدت زمان مجاز برای ساخت ساختمان مالک باید مجددا مجوز ساخت دریافت نماید و 20 درصد از محاسبات پروانه ی ساخت به نرخ روز محاسبه می شود.

 

اگر می خواهید در شمال ویلا بسازید ابتدا باید اقدام به دریافت مجوز ساخت نمایید. ویلایی که جواز ساخت نداشته باشد امتیازات آب، برق، گاز و تلفن را نمی تواند دریافت کند و ممکن است حکم تخریب آن نیز صادر شود.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه