هزینه ی خرید ویلا در شمال

افزایش تقاضا برای خرید ویلا در شمال رو به افزایش است و افراد مختلف با اهداف متفاوت اقدام به خرید زمین در شمال می نمایند. با توجه به نوسانات بازار و افزایش ناگهانی قیمت ها ، قیمت ویلا نیز متاثر از این جریانات شده و با افزایش همراه بوده است. قیمت خرید زمین و ویلا در شمال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و تنها تورم سالیانه روی افزایش قیمت آن تاثیر ندارد. در ادامه به فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت زمین اشاره خواهیم کرد.

 

 

توریستی بودن منطقه
بعضی از مناطق شمال به دلیل برخورداری از جاذبه های توریستی هر ساله پذیرای گردشگران زیادی می باشند و از میان این شهرها، می توان به شهرهایی همچون نوشهر ، نمک آبرود ، متل قو ، نور و رویان اشاره نمود. این مناطق به خاطر حجم بالای رفت و آمد مورد توجه سرمایه گذاران حوزه ی مسکن قرار گرفته و خرید ویلا در نور جزء یکی از پربازده ترین انواع سرمایه گذاری در نور به شمار می رود.
وجود همزمان دریا و جنگل
یکی از مشخصه های بارز مناطق نام برده شده وجود همزمان دو پدیده ی جنگل و دریا کنار هم می باشد و این مسئله نیز بر افزایش قیمت زمین و ویلا در متل قو ، نوشهر ، نمک آبرود ، نور و رویان تاثیر گذار است.

 

موقعیت اقتصادی ویژه
برخی از شهرهای شمالی از موقعیت اقتصادی ویژه ای برخوردارند که این مسئله موجب افزایش قیمت زمین در آن منطقه شده است. مثلا شهر نوشهر که اخیرا جزو مناطق آزاد گشته است را می توان در شمار این مناطق دانست و شما می توانید خرید ویلا در نوشهر را گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری در شمال به شمار آورید.
برخورداری از هتل های ویژه یا فروشگاه های برند
یکی از مواردی که باعث می شود تا گردشگران تمایل به رفتن به منطقه ای داشته باشند علاوه بر زیبایی های منطقه وجود اماکن اقامتی یا مراکز خرید برند در آن منطقه می باشد. مثلا وجود مراکز خرید برند در شهر متل قو توانسته توجه گردشگران زیادی را به خود جلب نماید و قیمت زمین در مناطقی که توریست پذیر باشد بیشتر است.

 

زمین و ویلای شهرکی یا مستقل
زمین هایی که در شهرک واقع شده اند به خاطر نوع امکاناتی که فراهم می کنند و قیمت زمین در شهرک بیشتر از زمین های مستقل است. همچنین ویلاهای شهرکی به خاطر سطح بالای امنیت قیمت بیشتری دارند. همچنین قیمت زمین های مستقل با توجه به ساحلی یا جنگلی بودن، ارتفاع از سطح دریا ، دسترسی مناسب ، موقعیت مکانی و نوع سند متفاوت است.
دسترسی آسان به جاده چالوس
یکی از مواردی که تهرانی نشین ها به عنوان یک ویژگی برای خرید ویلا یا زمین به آن توجه می کنند دسترسی آسان به پایتخت است. شهرهای چالوس ، متل قو ، نوشهر ، نمک آبرود ، کلارآباد در مسیر کمربندی منتهی به جاده چالوس واقع شده اند و این مسئله یک مزیت رقابتی در بین سایر شهرها به شمار می رود و منجر به افزایش قیمت زمین در این مناطق شده است. البته شهرهایی مانند نور ، رویان و کلارآباد نیز به جاده ی هراز دسترسی مناسبی دارند.

 

موارد تاثیر گذار در قیمت ویلا عنوان شد، اگر شما می خواهید در شمال زمین بخرید باید هدف خود را مشخص کنید. اگر شما با هدف سرمایه گذاری قصد خرید ویلا در شمال را دارید شهرهای نوشهر ، نمک آبرود ، متل قو ، نور ، رویان ، محمودآباد و کلارآباد جزء بهترین ها برای سرمایه گذاری هستند. شهرهای یاد شده حتی برای زندگی نیز محل مناسبی به شمار می روند و امنیت و آرامش شما را تامین خواهند کرد.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه