نکات مهم هنگام خرید ویلا در شمال

شمال کشور دارای ویژگی هایی همچون آب و هوای مناسب، طبیعت زیبا، نزدیکی به پایتخت می باشد که این ویژگی ها سبب شده تا افراد زیادی در طول سال به شمال سفر کنند و حتی عده ای اقدام به تغییر شهر محل زندگی خود کرده و ویلا در شمال خریداری کنند.
این مسئله باعث شده تا توجه سرمایه داران برای سرمایه گذاری در شمال جذب شود که خرید زمین و ساخت ویلا در شمال یکی از این نوع سرمایه گذاری هاست.
در ادامه می خواهیم نکاتی درباره ی خرید زمین و ویلا در شمال بیان نماییم که مطالعه ی آن برای افرادی که قصد خرید ملک در شمال را دارند خالی از لطف نیست.

 

 

در گام نخست باید هدف از خرید ویلا مشخص شود یعنی شما با خرید ویلا در شمال می خواهید یک مکان برای سکونت تهیه کنید یا با هدف سرمایه گذاری قصد خرید زمین در شمال را دارید.
در میان شهرهای شمالی، شهرهای استان مازندران هم برای اقامت مناسب هستند و هم برای سرمایه گذاری و شهرهای محمود آباد، نور، رویان، نوشهر، نمک آبرود ، متل قو ، کلارآباد و رامسر جزء شهرهای شناخته شده به شمار می روند.
بسیاری از خریداران ویلا به دنبال این هستند که در شهری ویلا بخرند که هم از جنگل بهره مند باشد و هم دریا، که شهرهای نام برده شده از این ویژگی برخوردارند.
ویژگی دیگر این شهرها فاصله ی کم آن ها با پایتخت می باشد که سه جاده ی چالوس از غرب استان و هراز و فیروزکوه از شرق استان به تهران متصلند. البته شهرهای رامسر و نوشهر دارای خطوط هوایی نیز می باشند و این مسئله یک مزیت رقابتی در برابر سایر شهرهای نام برده شده به شمار می رود و شما می توانید با خرید ویلا در نوشهر از این مزیت رقابتی بهره مند شوید.

 

هنگام خرید زمین در شمال باید به نوع سند ملکی که خریداری می کنید توجه نمایید. سند ملکی می تواند به صورت سند شورایی، سند ششدانگ، سند مشاع و یا جنگلی جلگه ای باشد. اگر می خواهید در زمینی که خریداری کرده اید اقدام به ساخت ویلا کنید باید توجه نمایید که زمین درون بافت واقع شده باشد تا بتوان برای آن مجوز ساخت گرفت.
شما باید نوع ویلا به لحاظ شهرکی و غیرشهرکی بودن را نیز مشخص کنید؛ ویلای شهرکی سطح امنیت بیشتری را تامین می کنند زیرا دارای نگهبان 24 ساعته می باشند و ویلاهای غیرشهرکی خصوصی تر هستند.
ویلای ساحلی و جنگلی دو نوع ویلایی هستند که شما هنگام مشاهده ی تبلیغات خرید ویلا در شمال زیاد با آن مواجه خواهید شد هر کدام از این ویلاها ویژگی های منحصر به خود را دارند مثلا ویلای جنگلی رطوبت کمتری دارند و در فصل تابستان بسیار مناسب می باشند و ویلاهای ساحلی گران تر هستند.
شهر نور هر دو نوع این ویلا را به خوبی در خود جای داده است و خرید ویلا در نور یک گزینه ی مناسب برای بهره بردن از جنگل و دریا می باشد.

 

نزدیک بودن ویلا به مراکز شهری برای کسانی که می خواهند به امکانات شهری دسترسی داشته باشند انتخاب مناسبی است در حالیکه ویلاهای بیرون شهر برای افرادی که می خواهند به دور از هیاهوی شهر زندگی کنند مناسب به نظر می رسد.
برای خرید ویلا در شمال بهتر است با توجه به مواردی که بیان شد نوع ویلای متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید و اقدام به خرید ویلا در شمال نمایید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه