مشاعات ساختمانی

مالکیت ساختمان بر دو نوع است: مالکیت مستقل و مالکیت مشاعی. در مالکیت مستقل مالکیت مالک روی  کل ملک است و می تواند همه ی بخش ها را طبق خواست خود تغییر دهد اما در مالکیت مشاع فرد بر بخش هایی از یک ملک مالکیت دارد و در سایر بخش ها مالکیت تام ندارد و تنها می تواند از آنها استفاده کند اما حق تغییر آن را بدون هماهنگی سایر مالکین ندارد. مالکیت مشاع بیشتر شامل آپارتمان و ویلاهای شهرکی است. در مالکیت مستقل فرد بر کل یک ملک مالکیت تام دارد و می تواند از آن استفاده ی شخصی نماید. برای پیشگیری از مشکلات مربوط به بخش های مشاع، هیئت مدیره ساختمان اقدام به تدوین قانون می نماید.

 

 

قسمت های مشترک یا مشاع در یک آپارتمان شامل پله، آسانسور، حیاط، پشت بام، زمین ساختمان، درب ورودی، ورودی پارکینگ، پارکینگ‌های اضافی، راهرو، پنجره‌های راهرو، شوفاژخانه، لابی، باغچه، تأسیسات مشترک، انشعابات مشترک است.

 

حیاط یکی از بخش های مشترک در آپارتمان است که کسی حق استفاده ی شخصی از این فضا را ندارد مگر آنکه این حق به وی داده شود. در ویلای مستقل امکان استفاده ی خصوصی از حیاط فراهم است. می توانید با خرید ویلا در شمال از داشتن یک حیاط اختصاصی لذت ببرید.

 

پشت بام نیز یکی از بخش های مشاعی است که همه ی واحدهای ساختمان در هزینه ی نگهداری و تعمیر آن سهیم هستند و کسی نمی تواند به صرف استفاده نکردن از پشت بام از پرداخت هزینه های آن معاف شود.

 

راهرو و آسانسور یکی دیگر از مشاعات ساختمانی است که محل بسیار از نزاع هاست. هیچ کدام از ساکنین حق ندارد اقدام به قرار دادن جاکفشی، گلدان و .. در راهرو نماید. همچنین هزینه ی تمیز کردن راهرو و شارژ آسانسور بر عهده ی همه ی ساکنین است و کسی نمی تواند به بهانه ی استفاده نکردن از این فضا از پرداخت هزینه های آن سر باز زند.

 

قوانین مشاعات ساختمانی اگرچه برای حفظ آرامش وضع می شوند اما هر انسانی نیاز دارد تا گاهی از این قوانین دست و پاگیر رهایی یابد و فضای شخصی در اختیار داشته باشد. ویلاهای مستقل این امکان را در اختیار افراد می گذارد. اگر دوست دارید زندگی در فضای کاملا شخصی را تجربه کنید می توانید اقدام به خرید ویلا در رویان یا خرید ویلا در نوشهر یا سایر شهرهای شمالی نمایید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه