مراحل ثبت و انتقال سند

هنگام خرید ویلا در شمال در گام نخست باید انتظاراتی که از یک ویلا در شمال دارید را مشخص نمایید و سپس به مشاورین املاک مراجعه کنید و ویلاهایی که نزدیک به سلیقه ی خود هستند را ببینید. پس از آنکه ویلای مورد نظر خود را پیدا کردید مشاور املاک به عنوان یک واسطه بین شما و فروشنده عمل کرده و شرایط را برای انعقاد قرارداد مهیا می کند. هنگام انعقاد قرارداد باید توجه نمایید که کد رهگیری دریافت کنید و این کد در گوشه ی سمت راست قرارداد حک می شود و شامل اطلاعات معامله از جمله نام خریدار، آدرس خریدار، فروشنده، مستاجر و آدرس کامل ملک است.

 

پس از  آنکه ویلای مورد نظر خود را یافتید و از خرید آن مطمئن شدید بعد از عقد قرارداد می توانید اقدام به دریافت سند برای ملک خود نمایید.

برای انتقال سند، فروشنده باید با شناسنامه و اصل سند به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند. لیست مدارکی که دفترخانه ارائه می دهد، برای انتقال سند باید تهیه شوند. طبق تاریخی که در مبایعه نامه مشخص شده خریدار و فروشنده در دفتر خانه حاضر می شوند و با ارائه ی مدارک توسط فروشنده و استعلام از شهرداری، دارایی و بیمه، کارهای انتقال سند انجام می شود.

 

اگر فروشنده تا پایان روز در دفترخانه حاضر نشود خریدار می تواند گواهی عدم حضور از دفترخانه دریافت و مراحل قانونی را طی کند. همچنین اگر خریدار در جلسه حاضر نشود، فروشنده می تواند حق فسخ معامله که در مبایعه نامه مشخص شده را دریافت نماید.

 

هنگام خرید ویلا در شمال یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، سند ویلاست. هرگز اقدام به خرید ویلای بدون سند نکنید زیرا ممکن است با مشکلات ثانویه مواجه شوید. سودجویان بسیاری اقدام به ساخت ویلا در مناطق خارج از بافت می کنند و آن را با نام ویلای ارزان به فروش می رسانند. بنابراین توجه به سند ویلا یک شرط اساسی هنگام خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان یا سایر شهرهای شمالی است.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه