شومینه و انواع آن

استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم کردن منزل با شروع فصل سرما افزایش می یابد و شومینه یکی از این وسایل گرم کننده است که بسیار محبوب می باشد. شومینه از دیرباز در غالب های سنتی تر از شکل امروزی آن مورد استفاده قرار می گرفت و برای ساخت آن از گچ و گل استفاده می شد. امروزه شومینه در انواع برقی، الکلی، هیزمی و گازی طراحی شده است. در گذشته شومینه علاوه بر گرم کردن برای مصارف پخت و پز نیز مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به عنوان یک ابزار تزئینی نیز استفاده می شود. میزان گرمای مفیدی که شومینه ها تولید می کنند به نسبت سایر وسایل گرمایشی کمتر است اما به خاطر زیبایی و احساس مثبتی که در فضا ایجاد می نماید مورد استقبال عده ی زیادی قرار گرفته است. افراد زیادی هنگام خرید ویلا در شمال دوست دارند ویلایی را انتخاب کنند که به شومینه مجهز است.

 

 

شومینه ی هیزمی: این نوع شومینه از انواع قدیمی شومینه است که با سوزاندن چوب گرمای محیط را فراهم می کند. شومینه های چوبی به خاطر احساس نوستالژیک که ایجاد می کنند مورد علاقه ی افراد زیادی هستند. امروزه از این نوع شومینه کمتر استفاده می شود زیرا آلودگی که در محیط ایجاد می کند زیاد است و به علاوه فراهم کردن چوب برای سوزاندن نیز کار دشواری است. همچنین نگهداری این شومینه به خاطر آنکه باید به طور مداوم به آن رسیدگی کنید کار دشواری است. هر چند هنوز شومینه ی هیزمی جزء علاقه مندی های افراد زیادی است و هنگام خرید ویلا در نوشهر ، نور، چمستان، محمودآباد یا سایر شهرهای شمالی بدان توجه دارند.

 

شومینه های الکلی: یکی از انواع مدرن شومینه است و از بیواتانول مایع یا الکل ژلی برای تامین سوخت استفاده می کنند. اگر چه میزان گرمایی که این شومینه تولید می کند همانند سایرین نیست اما کل گرمای حاصله در محیط پخش خواهد شد. شومینه ی الکلی نیاز به دودکش ندارند و در نتیجه فضای اطراف را کثیف و سیاه نمی کند. این شومینه به عنوان سوخت پاک شناخته می شود و دوستدار محیط زیست است. نشستن کنار شومینه و تماشای زیبایی های شمال لذتی است وصف ناشدنی. اگر اقدام به خرید ویلا در نمک آبرود کرده اید و ویلای شما شومینه ندارد، می توانید با خرید شومینه های الکلی لذت تماشای زیبایی های نمک آبرود را چند برابر کنید.

 

شومینه ی برقی: استفاده از انرژی برق برای تولید گرما روشی است که به عنوان یک سوخت پاک و دوستدار محیط زیست شناخته می شود. شومینه های برقی قابلیت جا به جایی دارند و امنیت آن ها به لحاظ اینکه قابل احتراق نیستند بالاست.

 

شومینه ی گازی: در شومینه ی گازی به جای چوب از گاز به عنوان سوخت استفاده می شود و معمولا برای طبیعی جلوه دادن آن از یک جعبه ی آتش که به شکل چوب است استفاده می شود و مجهز به دودکش می باشند.

 

شومینه علاوه بر خاصیت گرمایشی برای زیباسازی نیز به کار می رود و می تواند فضای ویلای شما را دلنشین تر کند. اگر ویلای شما به شومینه مجهز نیست می توانید با صرف هزینه ای نه چندان زیاد اقدام به ساخت یا نصب شومینه در آن نمایید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه