سیستم سرمایشی و گرمایشی

هنگام خرید ویلا در شمال باید علاوه بر ظاهر ویلا، کفپوش، سقف، شیرآلات، کابینت، فضای سبز و … به نکات دیگری نیز توجه نمایید و آن بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی است. برای آنکه بتوانید در ویلای خود اوقات خوبی را سپری کنید لازم است که هوای مطبوعی در محیط جریان داشته باشد و این هوای مطبوع جز با سیستم تهویه، سرمایشی و گرمایشی مناسب فراهم نخواهد شد. در این مقاله می خواهیم به تشریح سیستم های سرمایشی بپردازیم.

نصب سیستم سرمایشی مناسب برای فصل گرما و به خصوص فصل تابستان که مناطق ساحلی خزر دارای آب و هوای شرجی هستند امری ضروری است. یک سیستم سرمایشی مناسب باید علاوه بر قیمت مناسب، دارای کاربری آسان نیز باشد یعنی طراحی آن ساده، تعداد کلید ها کم و مقدمات مختلف برای راه اندازی نداشته باشد. سیستم سرمایشی باید دارای برچسب انرژی مطلوب باشد. قبل از نصب سیستم سرمایشی به مجاز بودن نصب آن در ساختمان مورد نظر توجه نمایید.

سیستم های سرمایشی دارای انواع مختلفی می باشند که عبارتند از کولر آبی، کولر گازی ، فن کویل و چیلر که در ادامه به تشریح هر کدام از این موارد می پردازیم.

 

کولر آبی

این نوع کولرها از انواع قدیمی کولر می باشد و مناسب استفاده در مکان های خشک است. از ویژگی این کولرها این است که هوای تازه را وارد منزل می کنند و قیمت آن در مقایسه با انواع دیگر مناسب تر است. از معایب کولرهای آبی این است که دارای مصرف آب بالا هستند و ریزگردها را با خود به فضای داخل خانه می برند.

کولر گازی یک تکه یا پرتابل

این کولر که به کولر پنجره ای نیز معروف است برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب است. برای نصب این کولر قسمتی از پنجره برداشته می شود و نیمی از بدنه ی کولر در داخل فضای اتاق و نیم دیگر در بیرون قرار می گیرد.

کولر گازی دوتکه یا اسپیلت

این کولرها دارای دو تکه هستند که قسمت خنک کننده ی آن داخل منزل و کمپرسور آن در بیرون قرار می گیرد. اسپیلت قابلیت تنظیم دما و زمان را دارد. از معایب اسپیلت می توان به مصرف بالای برق آن اشاره کرد. اسپیلت ها در دو نوع سرد یا سرد و گرم طراحی شده اند و نوع دوم را می توان در فصول سرد سال مورد استفاده قرار داد.

فن کویل

در دو نوع طراحی شده اند، یک نوع آن فقط گرم یا سرد می کند و نوع دیگر آن می تواند یک بخش از محیط را گرم و بخش دیگر را سرد نماید. این نوع کولر نیاز به سیستم مرکزی ندارد و مستقل است. فن کویل بی صداست و هوا را پاکسازی می کند و بعلاوه هزینه ی نصب، نگهداری و تعمیر آن کم است.

چیلر

چیلر مناسب استفاده در فضاهای بزرگ و بالای 150 متر است و می توان آن را در تراس، حیاط یا پشت بام نصب کرد. مصرف برق در چیلر کم است و تصفیه ی هوا توسط فیلترهای مختلف انجام می شود.

 

با توجه به ویژگی های گفته شده از انواع سیستم سرمایشی، می توانید با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه ای که در آن سکونت دارید دستگاه سرمایشی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. هنگام ساخت ویلا با توجه به اندازه ی ویلا، سیستم سرمایشی مناسب برای آن را انتخاب می کنند و معمولا از اسپیلت برای بخش های مختلف ویلا استفاده می شود. هنگام خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در متل قو یا سایر شهرهای شمالی می توانید این مسئله را به خوبی مشاهده کنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه