راه های کاهش مصرف انرژی

با توجه به محدود بودن منابع انرژی، صرفه جویی در مصرف انرژی امری ضروری به نظر می رسد. منابع انرژی تجدید پذیر محدود هستند و میلیون ها سال طول می کشد تا این چرخه بازسازی شود. همچنین مصرف انرژی موجب گرم شدن هوا و تولید گازهای مضر برای جو می شود. راه کارهایی برای کاهش مصرف انرژی پیشنهاد شده است که با انجام آن ها می توان تا حدود زیادی از هدر رفت انرژی پیشگیری به عمل آورد.

 

لوازم خانگی تولید شده دارای سطوح مختلف مصرف انرژی هستند. این سطوح انرژی با حروف انگلیسی از A تا G مشخص می شوند. حرف G نشان دهنده ی این است که کالا مصرف انرژی بالایی دارد. بهتر است دستگاه هایی را خریداری کنید که سطح مصرف انرژی آن ها A+ ، A++ و A+++ است. چنانچه اقدام به خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو نموده اید و می خواهید لوازم خانگی ویلای خود را تهیه کنید بهتر است که وسایلی با برچسب مصرف انرژی از رده ی A را خریداری کنید و علاوه بر کاهش مصرف انرژی، هزینه های ثانویه ی خود را نیز کاهش دهید.

خاموش کردن لامپ های اضافه و استفاده از لامپ های کم مصرف یکی دیگر از اقداماتی است که برای صرفه جویی در مصرف انرژی می توان انجام داد.

عده ای از افراد علاقه دارند که در طول روز، تلویزیون خانه را روشن بگذارند حتی اگر آن را تماشا نکنند. این افراد برای ایجاد صدا در خانه و شکستن سکوت خانه اقدام به انجام چنین کاری می کنند. بهتر است که به جای روشن گذاشتن تلویزیون از رادیو برای این کار استفاده کنید زیرا میزان مصرف انرژی آن کمتر است.

 

استفاده از درزگیر برای پنجره ها یکی دیگر از کارهایی است که می توانید برای پیشگیری از ورود هوای سرد و در نتیجه کاهش میزان مصرف انرژی انجام دهید. اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید بهتر است ویلاهایی که از پنجره های دوجداره هنگام ساخت ویلا استفاده کرده اند را خریداری کنید تا راه های اتلاف انرژی از طریق پنجره ها را مسدود نمایید.

 

برای کاهش مصرف انرژی بهتر است دمای منزل خود را بررسی کنید. سطح دمای رفاه 18-21 درجه اعلام شده و بهتر است دما را روی این درجه تنظیم نمایید. برخی از افراد وقتی دمای خانه بالا می رود اقدام به باز کردن درب و پنجره می نمایند و این کار کاملا اشتباه است زیرا بخش قابل توجهی از انرژی با این کار هدر می رود. در این مواقع باید درجه ی حرارت دستگاه گرم کننده را کاهش دهید.

محدودیت منابع سوخت و توجه به محیط زیست باعث شده تا به صرفه جویی در مصرف انرژی توجه ویژه شود و اقداماتی متناسب با آن انجام شود. راه هایی که عنوان شد می توانند در صرفه جویی مصرف انرژی موثر باشند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه