خرید ویلای ساحلی در شمال ایران

ویلاهای شمال در دو بخش ساحلی و جنگلی واقع شده اند. افراد با توجه به سلایق خود، ممکن است هر کدام از این ویلاها را برگزینند. در ادامه به بیان ویژگی ویلاهای ساحلی می پردازیم.

ویلاهایی که لب دریا قرار گرفته اند یا فاصله ی کمی از دریا دارند جزء ویلای ساحلی به شمار می روند و ویلاهایی که ساحلی نباشند جنگلی به شمار می روند. اما از نگاه خریدار ویلای جنگلی، ویلا باید در فاصله ی نزدیکی از جنگل واقع شده باشد.

 

 

ارزش یک ویلا با زمین آن و ویلایی که در آن ساخته می شود سنجیده می شود و هر چه ارزش منطقه ای زمین بیشتر باشد قیمت ویلا نیز بیشتر خواهد بود. برای مثال اگر قصد خرید ویلا در نمک آبرود را دارید باید بدانید که ارزش زمین در نمک آبرود بالاست و قیمت ویلاهایی که در این منطقه واقع شده اند نیز بالاتر خواهد بود. همچنین به دلیل محدود بودن زمین های اطراف ساحل قیمت ویلاهای ساحلی بیشتر از ویلاهای جنگلی است.

 

مناطق ساحلی به خاطر نزدیک بودن به دریا دارای رطوبت بیشتری هستند و به تبع آن ویلاهایی که در این مناطق واقع شده اند نیز در معرض رطوبت بیشتری قرار دارند. به همین دلیل هزینه های نگهداری این ویلاها نیز در مقایسه با ویلاهای جنگلی بیشتر است. اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید، ویلاهای جنگلی در مقایسه با ویلاهای ساحلی برای نگهداری کم هزینه تر هستند.

 

اگر ویلا لب دریا قرار دارد باید ساحل سازی انجام شود. ساحل سازی برای پیشگیری از ورود موج به محوطه ی ویلاست که با قرار دادن سنگ های بزرگ در ساحل ایجاد می شود. با اجرای طرح آزاد سازی سواحل که توسط دولت اجرا می شود بخش زیادی از سواحل از تملک افراد خارج شده و ساحل دریا در دسترس عموم افراد قرار گرفته است. اگر قصد خرید ویلا در نوشهر را دارید و ویلای ساحلی جزء علاقه مندی های شما به شمار می رود دقت کنید که ویلا در فاصله ی مناسبی از دریا قرار گرفته باشد و مرز مشترک با دریا نداشته باشد. در غیر اینصورت بخش قابل توجهی از حیاط ویلا را با اجرای این طرح از دست خواهید داد.

 

ویلاهای ساحلی از توجه خاصی در بین افراد برخوردار است و قیمت این ویلاها نیز در مقایسه با ویلاهای جنگلی بیشتر است.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه