ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی ویلا

اولین چیزی که به محض ورود به یک خانه توجه شما را جلب می کند دکوراسیون داخلی یک خانه است. علاوه بر وسایلی که در دکوراسیون به کار می روند نکته ی مهمی که در چیدمان مناسب یک خانه حائز اهمیت است ترکیب رنگی اجزای دکوراسیون داخلی است. اگر از ترکیب رنگی مناسبی برای وسایل خانه استفاده نشود حتی وسایل بسیار زیبا و گران قیمت نیز دیده نخواهند شد.

 

 

ایجاد ترکیب رنگ مناسب در خانه به موارد زیادی از جمله کف پوش، دیوار و .. بستگی دارد. همچنین سبک طراحی، نوع محیط کاری، افراد استفاده کننده از فضا و ابعاد خانه نیز در انتخاب رنگ مناسب بسیار موثر هستند.

رنگ ها دارای دو طیف اصلی و فرعی هستند. رنگ های اصلی شامل زرد، قرمز و آبی است و رنگ های فرعی از ترکیب این رنگ ها به وجود می آیند. این طیف رنگی می تواند به تشخیص مکمل یک رنگ کمک کند. از رنگ مکمل برای ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب می توانید بهره ببرید.

 

با یک ترکیب رنگی مناسب می توان خانه را بزرگتر یا کوچکتر نشان داد. مثلا می توانید از رنگ های روشن سفید، خاکستری، سبز و آبی کمرنگ به عنوان رنگ زمینه برای بزرگتر به نظر رسیدن خانه های کوچک استفاده کنید. در کنار این رنگ ها می توانید از رنگ های شاد برای شاداب کردن محیط بهره مند شوید.

 

همچنین انتخاب رنگ خنثی به عنوان رنگ زمینه باعث می شود که لوزم منزل و دکوراسیون بیشتر دیده شوند و دست شما برای انتخاب رنگ مبلمان و لوازم دکوراسیون بازتر است.  معممولا از رنگ های خنثی به عنوان کفپوش استفاده می شود. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید و کف پوش ویلا یکی از رنگ های خنثی است، رنگ های دیوار را نزدیک به رنگ کفپوش انتخاب کنید تا دست شما برای انتخاب مبلمان و دکور باز باشد و بتوانید از رنگ های شاد در این فضا استفاده کنید.

 

سفید یکی از رنگ هایی است که می توان آن را با سایر رنگ ها ترکیب کرد و بعلاوه جلوه ی زیبایی به خانه نیز می دهد. رنگ سفید به عنوان یک رنگ زمینه نیز بسیار مناسب است.

رنگ زرد نیز یکی از رنگ های شاد و گرم است که با بیشتر رنگ ها سازگاری دارد. اما باید بدانید که نمی توانید از این رنگ به مقدار زیاد در دکوراسیون استفاده کنید زیرا باعث ایجاد استرس و خستگی می شود. رنگ زرد درکنار رنگ بنفش تیره بسیار با شکوه خواهد شد.

 

کرم قهوه ای یکی از رنگ های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی است. در کنار این ترکیب رنگی باید از رنگ های شاد نیز استفاده کرد تا از یکنواختی خارج شود. می توانید از رنگ های آبی، فیروزه ای، زرشکی و نارنجی در کنار این ترکیب رنگی استفاده کنید. اگر اقدام به خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان یا سایر شهرهای شمالی کرده اید و کفپوش ویلای شما پارکت است باید برای سازگاری با آن، رنگ کرم را به عنوان نخستین انتخاب برای خرید مبلمان قرار دهید.

 

آبی نیز یکی از رنگ های سرد است که ترکیب آن با رنگ های گرمی همچون نارنجی، سفید، سرخ آبی و زرد می تواند بسیار زیبا باشد.

دنیای رنگ ها بسیار متنوع است و یک تغییر کوچک در تناژ رنگ می تواند دکوراسیون شما را تغییر دهد. برای ایجاد یک فضای دلنشین در دکوراسیون داخلی می توانید از کمک طراحان داخلی استفاده نمایید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه