برای ساخت ویلا اسکلت فلزی بهتر است یا اسکلت بتنی؟

در ساخت یک بنا از دو نوع اسکلت می توان برای ساخت استفاده کرد، ساختمان هایی با اسکلت فلزی و ساختمان هایی با اسکلت بتن. در سازه های فلزی از ستون های فولادی که با پیچ و مهره یا جوش به یکدیگر متصل می شوند استفاده می شود و در سازه های بتنی از بتن آرمه که ترکیبی از سیمان، شن، ماسه و میلگرد است استفاده می شود. هر کدام از این دو نوع سازه مزایا و معایبی دارند که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

سازه های فولادی و بتنی به لحاظ مقاومت در برابر زلزله با یکدیگر فرقی ندارند و این اشتباه است که فکر کنیم سازه های فلزی در برابر زلزله مقاوم ترند. هر کدام از این دو نوع سازه را می توان برای مقاومت مورد انتظار طراحی و پیاده سازی کرد.

فولاد در برابر آتش مقاومت کمی دارد و استحکام خود را در آتش سوزی از دست می دهد اما سازه های بتنی مقاومت خوبی در برابر آتش سوزی دارند و از این نظر بهترند.

 

سازه های بتنی با گذشت زمان دچار فرسایش می شوند و بعد از 50-60 سال استحکام خود را از دست می دهند و همین امر موجب غیر قابل استفاده شدن ساختمان می شود. اما سازه های فلزی این گونه نیستند و از این منظر نیازی نیست تا نگران فرسایش آن باشید. اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید می توانید ویلاهایی که در ساختشان از سازه های فولادی استفاده شده خریداری کنید.

 

در ساخت اسکلت های فلزی باید از متخصصان امر برای انجام عملیات جوش، حمل و نصب استفاده کنید در صورتی که اسکلت های بتنی از حساسیت کمتری برای اجرا برخوردارند.

هزینه ی اجرای اسکلت فلزی نسبت به اسکلت بتنی کمتر است و اگر بحث هزینه مطرح است اسکلت های بتنی گزینه ی بهتری هستند. بعلاوه مصالح مورد نیاز برای ساخت اسکلت های بتنی قابل دسترس تر از سازه های فولادی است. اسکلت های فلزی 20-30 درصد گران تر از سازه های بتنی هستند.

 

سازه های فلزی به خاطر همزمانی اجرای قسمت های مختلف در مدت زمان سریعتر ساخته می شوند در صورتی که در سازه های بتنی اینگونه نیست و بعد از اتمام هر بخش می توان بخش بعدی را شروع کرد. اگر قصد ساخت ویلا در شمال را دارید و می خواهید کار ساخت در مدت زمان کوتاه تری انجام شود می توانید از سازه های فلزی برای ساخت ویلا بهره ببرید.

 

در ساخت ساختمان های بتنی نیازی نیست همه ی مصالح اولیه را به صورت یکجا خریداری کنید و می توانید به صورت خرد خرد آن ها را خریداری کنید. اما در سازه های فلزی باید خرید فولاد را همان ابتدا انجام دهید. اگر اقدام به خرید زمین در شمال کرده اید و می خواهید هر دفعه بخش هایی از ویلا را بسازید و تکمیل کنید می توانید اسکلت ویلای خود را بتنی انتخاب کنید و مصالح مورد نیاز را هر زمانی که به آن نیاز است خریداری کنید.

 

برای مناطق مرطوب شمال اسکلت بتنی گزینه ی مناسب تری است زیرا سازه های بتنی در مقایسه با سازه های فلزی در برابر رطوبت مقاوم تر هستند. اگر قصد خرید ویلا در نور، خرید ویلا در نوشهر یا سایر شهرهای شمالی را دارید ویلاهایی که در ساخت از اسکلت بتنی استفاده کرده اند گزینه ی مناسب تری برای خرید می باشند.

با توجه به موارد ذکر شده می توانید هر کدام از سازه های فلزی یا بتنی را بنا به نیاز خود در ساخت به کار بگیرید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه