برای خرید ویلا در شمال چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

موقعیت مناطق شمالی به لحاظ شرایط آب و هوایی و مناظر طبیعی بسیار مناسب است و افراد زیادی علاقه مند به سکونت در این مناطق هستند. این نیاز باعث شده تا ساخت و ساز در مناطق شمالی افزایش یابد و به ساخت ویلا در این مناطق توجه ویژه شود. ویلاها به لحاظ موقعیت قرار گیری، نوع ساخت، مستقل و شهرکی بودن متفاوت هستند که در ادامه به بیان تفاوت های آن می پردازیم.

 

نواری طولی مناطق شمالی را به دو بخش ساحلی و جنگلی تقسیم کرده و ویلاها نیز به تناسب آن به ویلای ساحلی یا جنگلی تقسیم شده اند. ویلاهای ساحلی در فاصله ی نزدیکی از ساحل واقع شده اند و دسترسی مناسبی به جاده های درون شهری و امکانات آن دارند. شاید مشکل بزرگ ویلاهای ساحلی را در گرم و شرجی بودن آن در فصول گرم سال بدانیم. به خاطر نزدیکی به دریا میزان رطوبت در این مناطق بالاتر است و می تواند برای برخی از افراد غیر قابل تحمل باشد. همچنین تنوع گونه های گیاهی در ویلاهای ساحلی کمتر است. بعلاوه هزینه ی نگهداری و تعمیر این ویلاها نیز بالاست. ویلاهای ساحلی بسیاری در شهر محمودآباد وجود دارند و می توانید اقدام به خرید ویلا در محمودآباد نمایید.

ویلاهای جنگلی در حاشیه ی جنگل هستند و مناطق آرام تری در مقایسه با مناطق ساحلی به شمار می روند. تنوع ساخت در این ویلاها بیشتر است و قیمت آن نیز کمتر از ویلاهای ساحلی است. دور بودن از شهر همانطور که یک امتیاز به شمار می رود مشکلاتی از جمله دور بودن از امکانات شهری را نیز به همراه دارد.

احداث شهرک در شهرهای شمال باعث شده تا عده ای علاقه مند به ویلاهای شهرکی شوند. ویلاهای شهرکی دارای سطح امنیت بالایی هستند زیرا نگهبانی 24 ساعته دارند و قیمتشان نیز مناسب تر از ویلاهای مستقل است. ویلاهای مستقل دارای فضای خصوصی و شخصی هستند و برای دخل و تصرف در فضای اطراف نیاز به اجازه از کسی ندارید، در صورتی که در ویلاهای شهرکی اینگونه نیست و تغییر در قسمت های مشاع باید با هماهنگی سایر مالکین انجام شود. همچنین آرامش ویلاهای مستقل بیشتر از ویلاهای شهرکی است. اگر جزء علاقه مندان به ویلای شهرکی هستید، ویلاهای شهرکی بسیاری در نوشهر ساخته شده اند و می توانید  اقدام به خرید ویلا در نوشهر و در مناطق شهرک نشین کنید.

تعداد طبقات ویلا مسئله ی دیگری است که روی انتخاب ویلا تاثیر گذار است. ویلاها در شمال به صورت فلت، دوبلکس و تریپلکس ساخته می شوند که تعداد طبقات در آن به ترتیب یک، دو و سه طبقه است. معمولا افراد با توجه به نفرات خانواده هر کدام از این ویلاها را انتخاب می کنند و در این میان ویلاهای دوبلکس بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

مسئله ی دیگری که باید به آن توجه ویژه نمود کیفیت ویلاهای ساخته شده است. نوع مصالحی که برای ساخت ویلا به کار برده می شود روی ماندگاری و قیمت آن تاثیر گذار است. هنگام خرید ویلا در شمال توجه کنید مصالحی که برای ساخت ویلا از آن استفاده شده متناسب با آب و هوای مرطوب شمال باشند.

مسائلی که عنوان شد ویژگی های کلی ویلا بود و به نکات دیگری از جمله نوع سند ویلا، امکانات ویلا، شهری که ویلا در آن قرار گرفته نیز باید هنگام خرید ویلا توجه نمود.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه