اهمیت و جایگاه نورپردازی ویلا

نورپردازی یکی از اقدامات مهمی است که شاید در ابتدا گمان شود که تنها از بعد زیبایی شناختی حائز اهمیت است ولی باید بدانید که نورپردازی علاوه بر اینکه در زیبایی نقش دارد در تامین امنیت ویلا نیز نقش مهمی دارد. نورپردازی در داخل یا خارج ویلا می تواند انجام شود و هر کدام مزایایی را در اختیار شما قرار می دهد. با نورپردازی فضای بیرونی ویلا، جلوه ای زیبایی از ویلا در شب در اختیارتان قرار می گیرد و امکان استفاده از امکانات خارجی ویلا برایتان فراهم می شود. یکی از دلایل جذابیت ویلا در شب نورپردازی آن است که توجه افراد را به خود جلب می کند.

 

 

نور به دو دسته تقسیم می شود: نور طبیعی و نور مصنوعی. نور طبیعی، شامل نور منابع طبیعی یعنی خورشید در روز و ماه در شب می باشد و نور مصنوعی نوری است که از منابع نور مصنوعی همچون لامپ، شمع و … حاصل می شود. نور اصلی که در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد نور طبیعی است که از طریق پنجره و نورگیر هایی که تعبیه می شوند وارد خانه می شوند، ولی این نور در همه ی زمان ها کافی نیست و به همین دلیل از نور مصنوعی در کنار نور طبیعی استفاده می شود.

 

نورپردازی برای ویلاها برای دو بخش فضای داخلی و محوطه ی ویلا انجام می شود که برای انجام هر کدام از این موارد باید اصول و ضوابطی را مدنظر قرار داد. در نورپردازی محوطه ی بیرونی باید علاوه بر توجه به زیبایی و کاربردی بودن، به عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان نیز توجه شود. نمی توان کل فضا را به یک باره نور باران کرد و هیچ نقطه ی تاریکی باقی نگذاشت بلکه برعکس باید بخش هایی از محوطه تاریک باشد تا کنتراست ایجاد شده بتواند دید بهتری ایجاد کند. همچنین باید این اصل را هم مد نظر قرار داد که مصرف انرژی بهینه باشد. می توانید بعد از خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در رویان یا سایر شهرهای شمالی اقدام به نورپردازی ویلای خود کنید و نمای زیبایی به ویلای خود بدهید.

 

در نورپردازی فضای داخلی نیز باید ابتدا یک نور یکدست در محیط به وجود بیاورید و سپس در نقاطی که می خواهید برجسته تر شوند نوری غیر از نور غالب محیط تعبیه کنید. نورپردازی هالوژنی یکی از انواع نورپردازی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و در ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. نورپردازی هالوژنی در سقف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید هنگام خرید ویلا در شمال ویلاهایی زیادی را ببیند که از نورپردازی هالوژنی در سقف ویلا بهره برده اند.

 

نورپردازی فضای داخلی و خارجی نیازمند رعایت کردن اصولی است و بهتر است برای انجام این کار از متخصصین نورپردازی بهره ببرید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه