اهمیت طراحی فضای سبز مسکونی و شهری

انسان از ابتدا با طبیعت عجین بوده و فضای سبز تاثیر مثبت روی روحیه ی افراد دارد. امروزه که مهاجرت به شهرهای بزرگ افزایش یافته است اهمیت رسیدگی به فضای سبز شهری نیز دو چندان شده است. علاوه بر این، مشکلات مربوط به آلودگی هوا باعث شده تا نیاز به درختان و فضای سبز بیشتر از گذشته احساس شود. توسعه ی فضای سبز شهری علاوه بر زیباسازی شهر روی سلامت روان افراد جامعه نیز تاثیری مثبت دارد.

 

فضای سبز در محیط های شهری و مسکونی ایجاد می شود. فضای سبز شهری بخشی از فضای سبز است که در مناطق شهری طراحی می شود و فضای سبز مسکونی در محوطه ی منازل احداث می شود. فضای سبز نقش زیادی در کاهش آلودگی ها دارد و میزان استانداری که سازمان ملل متحد برای هر شهروند اعلام کرده 20 تا 25 متر مربع است. میزان فضای سبز در ایران حدود 7 تا 12 متر مربع است که کمبود این فضا کاملا مشهود است. از عواقب کمبود فضای سبز، آلودگی هواست که بیشتر کلان شهرها امروزه با آن درگیر هستند.

 

طراحی فضای سبز دارای اصول و ساختاری است که باید مورد توجه قرار گیرند. در طراحی فضای سبز باید به بررسی منابع مورد نیاز، نوع گیاهان و سازگاری آن با آب و هوای موجود، رنگ و ویژگی های آن توجه داشت. برای مثال اگر اقدام به خرید ویلا در نور که بیشتر ساحلی است یا خرید ویلا در چمستان که جنگلی است، کرده باشید باید توجه کنید که نوع پوشش گیاهی که برای فضای سبز ویلای جنگلی و ساحلی استفاده می شود متفاوت هستند.

 

شمال کشور به دلیل برخورداری از فضای سبز طبیعی به نسبت سایر مناطق در وضعیت بهتری قرار دارد اما با این وجود از فضای سبز شهری نیز در این شهرها بهره برده شده است. همچنین ویلاهای ساخته شده در این شهرها از فضای سبز مسکونی نیز استفاده کرده اند و علاوه بر زیبایی به پاک بودن هوای این شهرها کمک کرده اند. هنگام خرید ویلا در شمال می توانید ویلاهای بسیاری را مشاهده کنید که از فضای سبز و درختان برای ایجاد فضای سبز بهره برده اند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه