انواع ویلای استخر دار در شمال

یکی از مواردی که ویلای شمال را با شکوه تر می سازد امکاناتی است که برای ویلا در نظر گرفته می شود که یکی از این امکانات ساخت استخر در ویلا می باشد که آن را به یک ویلای لوکس تبدیل می کند. امکان احداث استخر در بخش های مختلف داخلی یا خارجی ویلا ممکن است، حتی می توان نمونه هایی را یافت که استخر در سقف ویلا واقع شده باشد. در این مقاله می خواهیم درباره ی ویلای استخردار در شمال صحبت کنیم.

 

 

پیش تر، از استخر تنها با هدف تفریح استفاده می شد اما امروزه برای زیباسازی نیز از آن استفاده می شود. همچنین استخر می تواند یک فضا برای لذت بردن از دورهمی خانوادگی یا دوستانه باشد که در این صورت می توان استخر را در بخش داخلی ویلا تعبیه کرد یا آن را درون حیاط به همراه یک اتاق کوچکی در نظر گرفت تا از آن برای نشستن استفاده نمود.
استخر منحصر به ویلاهای بزرگ نیست و در ویلاهای کوچک نیز می توان استخر قرار داد و از سقفی مناسب که از جنس ورق های پلی کربنات می باشد استفاده شود.
استفاده از چنین ورقه هایی تابش آفتاب را محدود نمی کند و نور خورشید به راحتی درون استخر نفوذ می کند و همچنین این ورقه ها مانع از اشراف ساختمان های دیگر به استخر می شود.
نکته ی مثبت دیگر در رابطه با این ورقه ها این است که ضمن اینکه تابش نور را محدود نمی کند، مانع از آسیب مستقیم نور به پوست می شود که خود یک حسن بزرگ محسوب می شود.

 

ممکن است استخر ویلا از طرف ساختمان های هم جوار دید داشته باشد که برای این منظور می توان از پوشش های سقف مختص استخر استفاده کرد یا عده ای از گل کاری وسیع و کاشت درختان بلند و پهن برگ در اطراف محوطه ی اطراف استخر استفاده می کنند که مطمئن ترین روش همان استفاده از سقف می باشد.
ویژگی سقف ها این است که هنگام نیاز می توان از آنها استفاده کرد و در مواقعی که به آنها نیاز نیست از آن صرف نظر شود. همچنین برخی استخر را درون مکانی احاطه شده با دیوارهای شیشه ای می سازند تا دیگر از این حیث مشکلی نباشد.
استخرهایی که روی سقف ویلا واقع شده اند را می توان یک نمونه ی عالی از استخر دانست و در ارتفاع بالا از مناطق اطراف لذت برد و از فضای استخر نیز استفاده کرد.
از مواردی که هنگام ساخت استخر برای ویلا باید در نظر گرفت اندازه ی استخر می باشد که باید قواعد خاصی را هنگام احداث استخر رعایت کرد. مثلا طول استخر باید سه برابر قد یک انسان بالغ در نظر گرفته شود و اندازه ی استاندارد برای عرض استخر 4 متر و برای طول آن 6 متر می باشد.

 

 

هنگام خرید ویلا در شمال یکی از مواردی که می تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد، وجود مکان هایی همچون استخر، سونا و .. می باشد که ما مواردی را برای ساخت استخر بیان کردیم که خوب است هنگام خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در چمستان بدان توجه کرد و با رعایت استاندارها به بهتر شدن نمای آن کمک کرد.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه