انواع نمای ساختمان

به ویلاهای شمال که بنگرید می توانید تنوع در طراحی و نمای به کار گرفته شده را مشاهده کنید. هنگام ساخت ویلا در شمال با توجه به نوع آب و هوای مناطق شمالی باید به نوع متریال مورد استفاده در نمای ویلا توجه کرد و مصالحی را انتخاب نمود که در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارند. اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید آشنایی با انواع نمای ساختمانی می تواند به شما در انتخاب بهتر ویلا کمک کند. در این مقاله می خواهیم درباره ی انواع نماهای به کار گرفته شده در ساختمان ها صحبت کنیم.

 

نمای آجری

آجر یکی از مصالحی است که به خاطر استحکام بالا از دیرباز در طراحی بنا به کار گرفته می شد و به خوبی می توان این مسئله را در آثار باستانی به جای مانده مشاهده کرد. زیبایی این آثار منجر به ظهور خانه هایی با نمای آجری شد و ویلاهای زیادی را می توان مشاهده کرد که از نمای آجری برای طراحی نمای خارجی ویلا استفاده کرده اند. استفاده از نمای آجری دارای ویژگی هایی همچون استحکام بالا، عایق صوتی و حرارتی مناسب، عدم ایجاد ضایعات ساختمانی، حفظ هویت تاریخی و .. می باشد.

 

نمای سنگی

نمای سنگی را می توان یکی از نماهای مناسب برای استفاده در ویلای شمال کشور دانست زیرا در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارند. از مزایای استفاده از نمای سنگی می توان به مقاومت آن در برابر آتش سوزی، قابلیت فرم پذیری روی سطوح مختلف، تنوع رنگ و زیبایی آن اشاره کرد. گران بودن، رنگ رفتگی در برابر آفتاب ، جرم پذیر بودن را می توان از معایب نمای سنگی دانست.

 

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای امروزه یکی از نماهای پرکاربرد در آپارتمان ها است و بهره مندی از نور خورشید، کنترل کردن صدا، جلوگیری از عبور اشعه ی ماوراء بنفش از ویژگی های این نماست. از معایب نمای شیشه ای این است که نور را به شدت بازتاب می دهد و در زمان بروز حوادثی مانند زلزله خطرناک است.

 

نمای کامپوزیت

کامپوزیت ترکیبی از پلاستیک فشرده و یک لایه ی نازک از فلز آلومینیوم است. کامپوزیت دارای رنگ های مختلف است و در برابر آتش سوزی و زلزله مقاوم می باشد و نصب، نگهداری و تعمیر آن راحت است. از معایبی که می توان برای این نما به آن اشاره کرد گران بودن و دوام نسبتا پایین آن است.

نمای سیمانی یا سمینت برد

این نما از مخلوط سیمان پورتلند با الیاف فرآوری شده ی سلولز، سیلیکا کوارتز ریز و افزودنی های معدنی دیگر به دست می آید. نمای سیمانی مقاومت بالایی در برابر آتش، صوت و رطوبت دارد و عیب آن جرم پذیری و افزایش وزن ساختمان می باشد.

 

نمای استرچ متال

این نما را افرادی که به دنبال طرح های مدرن هستند مورد استفاده قرار می دهند و استحکام و سرعت بالای اجرا، از ویژگی های نمای استرچ متال است.

نمای یک ویلا تاثیر زیادی در زیباسازی آن دارد و باید علاوه بر زیبایی به نکات دیگری نیز هنگام طراحی نما دقت داشت. برای مناطق شمالی که رطوبت جزء حذف ناپذیر آن است باید نمایی متناسب با این آب و هوا در نظر گرفت. نماهای سنگی یکی از نماهای مناسب برای ویلای شمال به شمار می رود و هنگام خرید ویلا در نوشهر و خرید ویلا در متل قو یا سایر شهرهای شمالی می توانید ویلاهای زیادی را مشاهده کنید که از نمای سنگی هنگام ساخت بهره برده اند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه