انواع روف گاردن

با توجه به کاهش فضای سبز در حیاط آپارتمان، روف گاردن یا سقف سبز در آپارتمان ها شکل گرفت. روف گاردن به نوعی صرفه جویی در فضا محسوب می شود و بسیار مناسب استفاده در فضای شهرهای بزرگ که فضای سبز کمتری دارند می باشد و آلودگی هوا را کاهش دهد. به علت زیبایی این فضا افراد زیادی علاقه مند به استفاده از آن در ویلای خود نیز شدند. روف گاردن دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به انواع آن اشاره می کنیم.

 

 

سیستم متمرکز

برای ایجاد این نوع روف گاردن باید از ابتدا سقف محکم سازی شود تا تحمل وزن این فضا را داشته باشد. روف گاردن متمرکز دارای امکاناتی از قبیل نیمکت، استخر، زمین بازی و … است. وزنی که این نوع روف گارن به سقف وارد می کند بین 290 تا 970 کیلوگرم است .

روف گاردن گسترده

این نوع روف گاردن وزن زیادی ندارد و حدود 50 تا 100 کیلوگرم است. زیر سازی برای کاشت گیاه روی این نوع روف گاردن در عمق کم انجام می شود و گیاهانی که طول ریشه ی آنها کم است برای کاشت در این فضا مورد استفاده قرار می گیرند. پوشش خزه و چمن و انواع سدوم ها از موارد پر استفاده در روف گاردن گسترده است. این نوع روف گاردن را می توانید پس از آنکه ویلا ساخته شد نیز پیاده سازی نمایید و نیازی نیست تا از ابتدا به فکر این مسئله باشید.

روف گاردن ترکیبی

این نوع روف گاردن ترکیب دو روف گاردن گسترده و متمرکز است و رشد گیاهانی که ریشه دارند درون پانل های گسترده انجام می گیرد.

روف گاردن مدولار یا جعبه گیاه

روف گاردن مدولار مدل های از پیش ساخته ای هستند که بدون آنکه نیازی باشد تا زیرسازی خاصی انجام شود می توان آن را روی سقف یا بالکن اجرا نمود. از مزایای این نوع از روف گاردن پیاده سازی سریع آن است و می توان آن را با هزینه ی کمتری پیاده سازی نمود.

 

اگر جزء علاقه مندان به روف گاردن هستید و از قبل اقدام به تهیه ی زیرسازی برای اجرای روف گاردن نکرده اید، می توانید بعد از آنکه اقدام به خرید ویلا در شمال نموده اید، روف گاردن گسترده یا مدولار را برای این کار انتخاب نمایید. ویلاهای زیادی را می توان در مناطق نمک آبرود و  متل قو و نوشهر مشاهده کنید که از روف گاردن در سقف ویلا استفاده کرده اند، می توانید با خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو که دارای روف گاردن است لذت گذراندن اوقات خود در این فضا را تجربه کنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه