انواع استخر ویلا

ساخت استخر از دیرباز که خانه ها ساده تر ساخته می شدند تا امروز که شاهد تنوع در ساخت و معماری هستیم مورد توجه بوده است. ساخت استخر تاثیر زیادی بر زیباسازی حیاط دارد و امروزه به عنوان یک آبشن برای ویلاهای لوکس به شمار می رود. هنگام مشاهده ی آگهی فروش ویلا در شمال می توانید تنوع ساخت استخر در ویلاهای لوکس را مشاهده کنید.

 

طراحی نقشه ی استخر: با توجه به تنوع در طراحی، استخر ها نیز از این مسئله مستثنی نبوده و تغییرات زیادی را در طراحی استخر شاهد هستیم. عوامل مهمی هستند که هنگام ساخت استخر باید بدان توجه نمود که عبارتند از:

بررسی دقیق محل ساخت استخر و وضعیت خاک

محاسبه و آنالیز دقیق مقاومت سازه ی استخر برای پیشگیری از مشکلات آب بندی

فلودیاگرام لوله کشی و تنظیمات مربوط به سیستم سیرکولاسیون و تصفیه و تخلیه ی آب به شکل صحیح و متناسب با حجم آب استخر

استخر به لحاظ محل استقرار می تواند در سه موقعیت روی زمین، بالای زمین یا درون زمین قرار بگیرد.

استخر روی زمین: در این نوع استخر کاسه ی استخر روی زمین واقع شده است. عمق این نوع استخرها کم است و به همین دلیل مناسب شیرجه نیستند و ظرفیت آن متوسط است. اتصالات مربوط به آب و فاضلاب و برق به طور ثابت در نظر گرفته می شوند.

استخر بالای زمین: کاسه ی استخر در این نوع, بالای تراز زمین قرار می گیرد و عمق کم این استخر باعث شده تا این استخر مناسب شیرجه نباشد و برای فعالیت های آموزشی و تفریحی مناسب هستند. این نوع استخر مناسب مناطقی است که گودبرداری زمین به خاطر مشکلاتی مانند یخ زدن خاک امکان پذیر نیست.

استخر درون زمین: برای ساخت این نوع استخر باید اقدام به گودبرداری زمین کرد و کاسه ی استخر درون زمین قرار می گیرد. اتصالات مربوط به آب و فاضلاب و برق به طور ثابت نصب می شوند. استخر درون زمین با ظرفیت و عمق مناسب برای شیرجه ساخته می شود.

استخرهای به لحاظ جنس سازه ای که مورد استفاده قرار می گیرند نیز دارای انواع مختلف بتنی، فایبر گلاس، چوبی و استخر آب بندی شده با وینیل می باشند.

استخر بتنی: برای ساخت استخر بتنی بعد از تهیه ی نقشه اقدام به گودبرداری، آرماتوربندی و ساخت فونداسیون می کنند. این نوع استخر دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و می توان شکل و طرح اجرا شده را با آرماتور بندی مناسب اجرا نمود.

استخر فایبر گلاس: این نوع استخر از یک پوسته ی فایبرگلاس یا اکریلیک ساخته می شوند و بیشتر مناسب استفاده در استخر روزمینی است. از مشکلات این نوع استخر این است که پس از ساخته شدن باید تا محل نصب حمل شود و روی فونداسیون مربوطه قرار گیرد.

استخر چوبی: جنس استخر چوبی معمولا از چوب های سکویا، سرو، ساج، ماهون و .. است زیرا این نوع چوب ها مقاوم ترین و بهترین نوع چوب هستند.

استخر آب بندی شده با وینیل: پس از گودبرداری زمین اقدام به ساخت این استخر با استفاده از چارچوب های پلیمری ، فلزی ، بلوک های بنایی یا چوب های فشرده می کنند.

استخر را می توان جزء اجزای ثابت ویلاهای لوکس دانست که زیبایی دو چندانی به ویلا می بخشد. هنگام خرید ویلا در متل قو یا خرید ویلا در نمک آبرود می توانید ویلاهای استخر دار زیادی را مشاهده کنید و ویلای متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه