اصول بازسازی ویلا

اگر قصد بازسازی ویلای خود را دارید در مرحله ی نخست باید نقشه ای از کل ساختار ویلا تهیه کنید. جزئیات مربوط به هر بخش از ویلا باید در نقشه شرح داده شود و بخش های که قابل بازسازی نیستند تعیین شوند. توجه کنید که چه بخش هایی در ساختمان آسیب دیده اند و دیوارها را به دقت بررسی کنید که در صورت وجود ترک آن ها را تعمیر کنید.

 

 

نوسازی ساختمان به دو روش انجام می شود:

بازسازی ساختمانی حفاظتی: در این روش بخش های مختلف ویلا مورد بازسازی و حفاظت قرار می گیرد. در این روش یک مطالعه ی جامع و کامل روی ویژگی های ساختمان و مصالح آن انجام می شود تا مراحل بازسازی به طور صحیح انجام شود و هدف بازسازی و حفاظت کلی از بنا است. ویلاهای قدیمی در محله های اطراف مراکز شهرهای شمالی همچون نور، چمستان و نوشهر بسیارند و می توانید اقدام به خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان یا نوشهر نمایید و با بازسازی آن صاحب ویلا در شمال شوید.

بازسازی ساختمان سبکی: در این روش بخش های فرسوده شناسایی و تنها اقدام به تعمیر آن ها می شود به طوری که کمترین تغییر نسبت به طرح اولیه حاصل شود. در این روش شباهت زیادی بین طرح قدیمی و جدید موجود است و در بازسازی بناهای تاریخی این روش به کار گرفته می شود.

برای بازسازی یک ساختمان باید به مقاوم سازی آن، سفت کاری بخش های آسیب دیده، نوسازی و استفاده از مصالح جدید در صنعت ساختمان سازی توجه نمود.

برای بازسازی نیاز به دریافت مجوز بازسازی دارید و اقدامات باید تحت نظارت مهندس ناظر انجام شود. اگر برای نوسازی نیاز به تخریب بخش هایی از بنا باشد هنگام تخریب باید مهندس ناظر حضور داشته باشد.

اگر مدت زیادی از عمر ویلای شما می گذرد و بخش هایی از آن فرسوده شده است می توانید با بازسازی و نوسازی آن ضمن افزایش مقاومت ساختمان نمای زیبایی به ویلای خود ببخشید. اگر قصد فروش ویلا در شمال را دارید و ویلای شما فرسوده است می توانید با بازسازی ویلا به فروش سریع تر آن کمک کنید.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه