از بین بردن بوی بد در خانه

یکی از اتفاقاتی که ممکن است در خانه بسیار آزار دهنده باشد وجود بوی نامطبوع در خانه است. وجود بوی غیر معمول در خانه می تواند موجب آزار دیدن افراد خانواده و سلب آرامش از آن ها شود. برای از بین بردن بوی بد باید ابتدا منشاء بو را از بین ببرید و سپس از خوشبو کننده ها برای ایجاد رایحه ی مناسب در محیط استفاده کنید.

 

اگر هوا چند روز در یک محیط بسته بماند و جریان هوایی وجود نداشته باشد هوای آن محیط بوی بدی خواهد گرفت. این مسئله به خصوص در شمال کشور که منطقه ای مرطوب است صادق می باشد. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده باشید بعد از مدتی که به ویلای خود بر می گردید هنگام ورود به خانه با بوی رطوبت که در خانه حبس شده مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل باید مدتی درب و پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند و از شدت بو کاسته شود و سپس از خوشبو کننده استفاده کنید.

بوی سوختن غذا یکی دیگر از بوهایی است که بسیار ممکن است اتفاق بیفتاد و بوی آن تمام خانه را پر کند. در این صورت باید ابتدا درب و پنجره را باز کنید تا اندکی بو از فضا خارج شود. سپس یک قابلمه را پر از آب کرده و چند برش لیمو ترش یا چوب دارچین و وانیل در آن قرار دهید تا چند دقیقه بجوشد. همچنین می توانید پودر وانیل و دارچین را درون تابه تفت دهید. در کنار خوشبو کننده های طبیعی می توانید از خوشبو کننده های موجود در بازار نیز استفاده کنید.

برای از بین بردن بوی داخل کشو و قفسه های آشپزخانه می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. برای این کار می توانید درون کشوها اندکی جوش شیرین بپاشید و بعد از یک ساعت با دستمال آن را تمیز کنید یا می توانید جوش شیرین را در آب حل کنید و سپس آن را در قفسه اسپری نموده و با دستمال پاک کنید.

 

ممکن است مدتی غذایی در یخچال بماند و شما متوجه نشوید و بعد از اینکه بوی آن بلند شد متوجه چنین مسئله ای شوید یا غذای بودار در یخچال بگذارید و یخچال بو بگیرد در اینصورت می توانید بعد از تمیز کردن یخچال از یک تکه ذغال درون یخچال استفاده کنید یا یخچال را با محلول آب و جوش شیرین تمیز کنید. اگر اقدام به خرید ویلا در نمک آبرود یا متل قو یا سایر شهرهای شمالی کرده باشید ممکن است هنگام مراجعت به ویلا با بوی نامطبوع یخچال مواجه شوید در اینصورت می توانید از روش های گفته شده برای از بین بردن بوی یخچال استفاده نمایید.

برای از بین بردن بوی نم یا کهنگی فرش می توانید پودر گیاه اسطوخدوس را روی فرش بپاشید و سپس آن را با جارو جمع کنید. پودر بوراکس نیز برای از بین بردن بوی فرش مفید است. شمال کشور دارای آب و هوای مرطوب است و برخی از وسایل ممکن است در صورت رسیدگی نکردن دائمی دچار نم و رطوبت شوند، اگر جزء افراد غیر بومی در شمال هستید و اقدام به خرید ویلا در متل قو کرده اید و بعد از ورود به ویلا با بوی نم فرش مواجه شدید می توانید از پودر اسطوخدوس یا بوراکس برای از بین بردن بوی آن استفاده نمایید.

 

بوی سیگار را می توانید با روشن کردن عود یا شمع از بین ببرید. همچنین نصف کردن پیاز و قرار دادن آن در اتاق می تواند بوی بد را به خود جذب کند.

عدم جریان هوا یا برخی از آلاینده ها ممکن است موجب ایجاد بوی نامطبوع در اطراف شوند. روش هایی که عنوان شد می تواند به شما در از بین بردن بوی فضای مورد نظرتان کمک کند.

0 دیدگاه

پاسخ دهید

درباره ما

وب سایت ویلا لوکس با هدف خرید و فروش ویلاهای لوکس و مدرن در سال ۸۵ تاسیس گردید.
این وب سایت با داشتن کادری مجرب دارای فایلینگ بسیار قوی و کاملی می باشد که همواره سعی در بروز رسانی و سطح رضایتمندی بالای مشتریان دارد.

تماس با ما
  • آدرس دفترمرکزی:مازندران – نوشهر – کیلومتر 15 جاده رویان – چلندر – جنب هتل آپارتمان ستاره شب
  • آدرس دفتر رویان:مازندران – رویان - کیلومتر 7 نوشهر – ونوش ابتدای ورودی ونوش جنب پل املاک ویلا لوکس
  • شماره همراه:09190174006 خانم مهندس مختاری

مقایسه