با چمستان مهربان باشیم!!!!!!

شاید در ذهن خیلی ها این سوال پیش بیاید که چمستان کجاست؟
علت آگهی های زیاد خرید و فروش ویلا در چمستان چیست؟
چرا این همه خرید و فروش ویلا در چمستان انجام میشود؟
علت ارزان بودن ویلا در چمستان چیست؟
چرا اینهمه آگهی ویلا در چمستان میبینیم؟
ایا چمستان هنوز بکر و دست نخورده هست ؟
ایا ویلاهای چمستان دارای مدارک مالکیت هستند ؟
ایا در چمستان یک ملک یا ویلا را به چند نفر میفروشند ؟
ایا واقعا چمستان امنیت ندارد و با خرید ویلا در چمستان با مشکل مواجه میشویم؟
و چرا های دیگر….

 

اگر با دید باز,منطقی و بدون تاثیر گرفتن از اطلاعات غلط و بی اساس بعضی ها به چمستان نگاهی بیندازیم متوجه نکات بسیار جالب در مورد این شهر پر هیاهو در شمال,مازندران می شویم، لازم بذکر است بخش چمستان از یک شهر و حدودا۹۶ روستا و آبادی تشکیل شده است و همه این منطقه وسیع را چمستان میشناسیم که جمعیت جوان و بیکار زیادی در گذشته داشته و با رونق نسبی املاک در چمستان حوالی سال ۱۳۸۰ تا کنون توسط گروهی از مشاوران املاک تهرانی این انگیزه در بین جوانان مستعد کار چمستان ایجاد شد و رفته رفته افراد زیادی وارد کار مشاور املاک در چمستان شدن و با وجود زمینهای زیاد و بکر با کاربری مسکونی،آب و هوای مطبوع چمستان,طبیعت زیبا و جنگلی چمستان،دسترسی آسان و بدون ترافیک از سمت جاده هراز و نزدیکی به پایتخت،وجود پتانسیل بالای نیروی انسانی،قیمت مناسب زمین،فروش اقساطی ویلا و زمین،قانع بودن سازنده ها با گرفتن سود پائین،عملا کار ساخت ویلا در چمستان, شهر و روستاهای تابع را رونق داده و مشتریان خرید ویلا در چمستان نور از تمام نقاط ایران با کمترین بوجه و توان مالی توانستن ملک و ویلا در چمستان داشته باشند و یا بتوانند خرید زمین در چمستان انجام دهند.شایان ذکر است با داشتن شغل مناسب و درامد قابل قبول بسیاری از شغلهای کاذب و خلاف از منطقه چمستان رخت بربست و جوانان بفکر اشتغال,کار و تشکیل خانواده افتادن که این امر از مزایای ساخت و ساز ویلا در چمستان میباشد.

با توجه به توضیحات فوق به برخی از سوالات شما عزیزان در مورد چمستان جواب میدهیم:
شهر چمستان کجاست؟
شهر چمستان و بخش چمستان در ۲۰ کیلومتری غرب شهر آمل و جاده هراز واقع شده که از شمال به شهر ایزدشهر,پارک جنگلی نور از جنوب به رشته کوه های البرز و بخش بلده نور از شرق به شهر آمل و از غرب به شهر ساحلی نور متصل می باشد.بخش چمستان با تعدد روستا و آبادی بزرگترین بخش شهرستان نور می باشد.این شهر حدودا ۹۰ کیلومتر با مرکز استان مازندران,ساری و حدودا ۱۸۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد.جمعیت چمستان طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ حدودا ۴۱ هزار نفر میباشد.آب و هوای چمستان نیمه کوهستانی و معتدل می باشد و با قرار گرفتن تعدادی از روستاها در دامنه جنگل و کوه طبیعت منحصر بفردی به این منطقه داده و ویلاهای لوکس با چشم انداز فوق العاده در دامنه جنگل ساخته شده است.

 

چرا این همه خرید و فروش ویلا در چمستان انجام میشود؟
وجود روستا های زیاد,زمینهای بکر دارای کاربری مسکونی و نیروی انسانی فعال,ساخت ویلا با هرتوان مالی خریدار,خرید آسان با بازه زمانی مناسب و شرایط اقساطی نسبتا ایده ال برای خریداران ویلا,حضور مشاوران املاک فعال چمستان و حومه با تبلیغات گسترده(که به این مقوله بیشتر میپردازیم),تقاضای بالای خرید ویلا در چمستان از تمام نقاط کشور,نزدیک بودن چمستان به تهران و جاده هراز و دسترسی سریع و آسان به پایتخت و غیره همه و همه باعث شده خرید و فروش ویلا در چمستان و خرید ویلا در کلوده و فروش ویلا در سعادت اباد رونق بالایی داشته باشد. که طبیعتا با رونق خرید و فروش ویلا در چمستان یک سری مشکلاتی هم بوجود می اید که در ادامه به تمامی انها اشاره میکنیم و همچنین راه حل مناسب هم برای رفع مشکلات ارائه میکنیم.

 

علت ارزان بودن ویلا در چمستان چیست؟
محاسبه کارشناسی و واقعی قیمت ویلا در چمستان به چه صورتی است؟
شاید این سوال پیش بیاید که چرا ویلا در چمستان اینقدر ارزان می باشد و یا خرید ویلا ارزان در چمستان به چه صورتی است؟
در اینجا متذکر میشوم ویلا در چمستان ارزان نیست و هر ویلا یا ملکی که جهت فروش ارائه میشود قیمت واقعی خودش را نسبت به شهر, روستا ,لوکیشن یا موقعیت مکانی و متریال خودش دارد. در اینجا به چند نکته مهم جهت خرید ویلا در چمستان اشاره مینمایم:
علت اصلی و مهمی که خیلی ها فکر میکنن ویلا در چمستان ارزان هست فقط اگهی های دروغ و کذب خیلی از مشاوران املاک چمستان و حومه می باشد که با اطلاع رسانی غلط این ذهنیت را جهت خرید ویلا ایجاد میکنند. ناگفته نماند قیمت زمین در چمستان که یکی از فاکتورهای اصلی قیمت تمام شده ویلا در چمستان و هر شهر و منطقه ای میباشد نسبت به قیمت زمین در خط کناره یا مناطقی که به دریا نزدیک هستن کمتر میباشد که این موضوع قیمت ویلا در بعضی از روستاهای چمستان را کاهش می دهد. همچنین مصالح و متریال بکار برده در ویلاها نیز تاثیر زیادی در قیمت تمام شده دارد.
نوسان قیمت زمین با کاربری مسکونی و بدون مشکل در چمستان و حومه از متری ۲۰۰ هزار تومان شروع و تا متری ۸۰۰ هزار تومان در بعضی از مناطق چمستان مثلا روستای سعادت آباد چمستان می باشد و هزینه ساخت از ویلای همکف با متری تقریبا ۸۰۰ هزار تومان تا ویلای تریبلکس متری ۵۰۰/۱میلیون تومان در نوسان می باشد.

 

نحوه محاسبه قیمت واقعی ویلا دوبلکس در منطقه متوسط چمستان:
بطور مثال: محاسبه قیمت کارشناسی یک ویلا دوبلکس با ۳۰۰ متر زمین و ۲۰۰ متر بنا, انشعابات نصب شده, حیاط سازی شده در منطقه متوسط چمستان به شرح ذیل می باشد.
قیمت فروش = درصد سود منطقی سازنده ۲۰%+ میانگین هزینه ساخت هر متر مربع دوبلکس + میانگین قیمت زمین هرمتر مربع
۳۵۰میلیون تومان= تقریبا ۶۰میلیون تومان+تقریبا ۲۰۰میلیون تومان(متری ۱ میلیون)+تقریبا۹۰میلیون تومان(متری۳۰۰هزارتومان)

 

چرا اینهمه آگهی ویلا در چمستان میبینیم؟
طبیعتا با توجه به توضیحات بالا و تبلیغات زیاد فروش ویلا در چمستان با ابزارهای مختلف از قبیل سرچ در گوگل,کانالهای تلگرام,اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی و روزنامه و غیره و وجود دفتر املاکهای متعدد در چمستان و حومه این تعداد اگهی خرید و فروش ویلا در چمستان امری اجتناب ناپذیر می باشد.

 

ایا چمستان هنوز بکر و دست نخورده هست ؟
اگر شما کسی باشید که حدودا ۱۵ سال قبل به چمستان و روستاهای توابع ان سفر کرده باشید, امروز متوجه تفاوت اساسی و زیربنایی در ساختار و شکل معماری ساختمانهای مسکونی و ویلاهای چمستان میشوید,حضور افراد غیر بومی و بخصوص تهرانی در روستاها و تاثیر گرفتن سلایق افراد بومی از انها , شکل زندگی افراد بومی تغییر کرده و حتی باعث تغییر شغل,تغییر شکل منازل مسکونی ,نوع پوشش و …در این منطقه شده است که این امر بازتابهای مثبت و منفی نیز بهمراه داشته است.
باتوجه به سخت گیری های چند سال اخیر ادارات ذیربط در خصوص ارائه و صدور مجوزهای لازم جهت ساخت ویلا در چمستان کنترل قابل توجهی نسبت به ساخت وسازهای غیر قانونی در چمستان صورت گرفته که هنوز چمستان طبیعت زیبای خودش را حفظ کرده است.

 

ایا ویلاهای چمستان دارای مدارک مالکیت هستند ؟
موضوع مدارک مالکیت یک مسئله اساسی خرید و فروش ملک در هرجای دنیاست و هر خریداری این حق را دارد که مدارک مالکیت ویلا یا ملک مورد معامله را رویت کند و کار اصلی مشاورین املاک سیوان و هر دفتر املاک دیگر احراز مالکیت ملک مورد معامله و تائید صحت و سلامت ملک میباشد.
در قانون املاک کشور جمهوری اسلامی ایران دو نوع سند مالکیت داریم:
۱-سند ثبتی :همان سند محضری با پلاک ثبتی و فرعی معروف که همه میشناسیم به این صورت که قبلا دفترچه ای یا اصطلاحا منگوله دار بوده و جدیدا تگ برگ هلوگرامی میباشد.که در دفاتر رسمی قابل انتقال میباشد.
۲-سند عادی(قولنامه ای):دست نوشته یا رسمی تر ان مبایعه نامه های تنظیمی دفاتر املاک یا قولنامه ها که با امضاء و اثر انگشت خریدار و فروشنده و حداقل سه گواه عاقل و بالغ به عنوان سند مالکیت ارائه میگردد و در شمال نیز گاها این سند به مهر شورای اسلامی روستا یا دهیار ممهور میگردد که اصطلاحا به ان سند شورایی هم میگویند.

سند ثبتی در نوبت چیست؟
اخیرا دولت جمهوری اسلامی ثبت نام سند برای زمینهایی که در آن بنا ساخته شده را شروع کرده و مالکین ملکهایی که مجوز ساخت یا پایان کار ساختمانی دارن میتوانند ثبت نام سند انجام دهند .براین اساس افرادی که مدارک مثبته جهت این کار را داشته و ثبت نام کرده اند اصطلاح سند ثبتی در نوبت برای ملکشان بکار میرود یعنی امکان سند دار شدن ملکشان وجود دارد که با تعهدات خاصی جهت تنظیم مبایعه نامه اقدام میشود و اعتبار آن از سند عادی بیشتر میباشد و کد رهگیری نیز برایشان صادر میگردد.
با توجه به توضیحات فوق داشتن مدارک مالکیت برای هر ملک اجتباب ناپذیر بوده و ربطی به شهر یا منطقه خاصی ندارد و شما عزیزان جهت خرید ملک در چمستان یا هر جای دیگر میبایست به این امر واقف باشید.

 

ایا در چمستان یک ملک یا ویلا را به چند نفر میفروشند ؟
موضوع فروش ملک به چند نفر هرجایی ممکن است اتفاق بیافتد و طبق توضیحات بالا اگر احراز مالکیت بدرستی صورت بپذیرد و معامله ی ملک به شکل قانونی انجام بگیرد و همچنین با بستن روزنه های تخلف توسط مشاور املاک مورد اعتماد شما در نتیجه دست کلاهبرداران و سودجویان کوتاه میگردد و در ضمن خریداران عزیز می بایست به مواردی از قبیل جواز کسب مشاور املاک , سابقه ی کاری و رزومه مشاور املاک,اصل بودن مدارک مالکیت ملک مورد معامله و مدارک و مجوز ساخت,اخذ کد رهگیری ویلا یا ملک مورد معامله توسط مشاور املاک و غیره توجه داشته باشند.
ایا واقعا چمستان امنیت ندارد و با خرید ویلا در چمستان با مشکل مواجه میشویم؟
قضیه امنیت صد در صد نبوده و موضوع نا امنی با شدت و ضعف در هر جای ایران وجود دارد و چمستان هم از این قضیه مستثنی نیست. البته بعضی از روستاها و مناطق چمستان نسبت به روستاهای دیگر دارای امنیت بیشتری هستن که مشاورین املاک چمستان,املاک سیوان میبایست به عنوان مشاور امین شما جهت خرید ویلا در چمستان بشما مشاروه مناسب ارائه دهند در ضمن بحث درصد مهاجر پذیر بودن افراد بومی هر روستا نیز امر مهمی جهت مشاوره بشما میباشد. وظیفه اصلی مشاورین املاک سیوان معرفی ویلا یا ملک در محل یا شهرکی با امنیت بالا و همچنین در صد مهاجر پذیری بالای افراد بومی ان روستا میباشد این دو مقوله بصورت نامحسوس بوده و از اهمیت بالایی جهت خرید و فروش ویلا در شمال و خرید ویلا در چمستان برخوردار میباشد.

 

راه های دسترسی چمستان به دریا از چه طریقی است؟
چمستان از چهار طرف به دریا و خط کناره راه دارد.
اول- از مسیر شهر نور با ۱۸ کیلومتر فاصله که در مسیر راه آسفالته و اتوبان چندین روستا,مراکز خرید,مراکز تفریحی از قبیل پارک جنگلی کشپل با درختان انبوه ,سفره خانه های سنتی,پارک بازی کشپل را پشت سر میگذاریم و پس از طی مسافت ۶ کیلومتری ورودی دریاچه الیمالات با چشم انداز رویایی را رد کرده و به جنگل نور میرسیم که شهرک دشت نور با ویلاهای لوکس,پیست اسب دوانی,دریاچه مصنوعی و غیره در این مسیر قراردارد و پس از دانشگاه ازاد نور به شهر و پایتخت ساحلی نور و ساحل ماسه ای و زیبای نور می رسیم.لازم به توضیح است منطقه ییلاقی لاویج با آبگرم معدنی در مسیر چمستان به نور و ورودی پارک جنگلی کشپل می باشد.
دوم- از مسیر جاده کلوده که معروف بخط دریاست که پس از خروج از بخش چمستان و رودخانه آلشرود به محدوده شهرستان آمل وارد میشویم و با رد کردن شرکت زربال,کارخانه چاپ اسکناس و شرکت چوب خزر به سه راهی ولیسده میرسیم در مسیر راه آسفالته شهرکهای ویلایی جنگلی با قیمت های مناسب و شالیزارهای سرسبز و شهر محمود آباد که به ساحل محمود آباد دسترسی دارد با ۲۵ کیلومتر فاصله می رسیم.

سوم- از چمستان بسمت آمل حرکت میکنیم که در بین راه اسفالته و اتوبان از روستاهای تاریخی آهودشت, منطقه زیبای بهدشت,روستای جلیکان,روستای زیبا و تهرانی نشین امیرآباد و روستای سعادت آباد,روستای پولادکلا با دریاچه ی زیبا و رویایی, پل آلشرود گذر میکنیم و وارد شهرستان امل میشویم و پس از طی مسافتی با گذشتن از شرکت کاله آمل وارد خیابان شیخ فضل الله نوری میشویم در ادامه به میدان ۱۷ شهریور امل که مرکز شهر می باشد میرسیم و سمت چپ وارد بلوار طالب املی می شویم و پس از گذشتن از شهر وارد اتوبان آمل به محمود اباد می شویم و پس از طی حدودا ۲۰ کیلومتر به شهر محمودآباد و ساحل ماسه ای ان و مراکز خرید می رسیم.
چهارم- از مسیر میانبر شهر چمستان به روستای سنگین ده و چمازکلا میرسیم در انتها پس از گذر از جنگل زیبا و انبوه نور به شهر ایزدشهر و ساحل ایزدشهر با تقریبا ۸ کیلومتر فاصله به هتل مروارید خزر ایزدشهر می رسیم.

 

امیدوارم با توضیحات فوق به بعضی از دغدغه های شما جواب داده و نکات مهم جهت خرید و فروش ویلا در چمستان را عنوان کرده باشم,مشاورین املاک سیوان مشاوره فرا منطقه ای جهت خرید ویلا در شمال به شما عزیزان ارائه نموده و با داشتن شعبات متعدد بستر خرید ویلا در شمال را برای شما اماده نموده است .
دفتر مرکزی املاک سیوان در نوشهر-چلندر میباشد و شعبه ۲ در رویان-ونوش شعبه ۳ در محموداباد و شعبه ۴ در چمستان میباشد
به امید دیدار شما عزیزان
سروش سلطانی مدیر فروش مجموعه بزرگ سیوان

Leave a Reply